Hakkımızda

Hakkımızda

Biz Kimiz

2005 yılında serbest avukatlığa başlayan Cemal YEŞİLYURT, 1974 yılından bu güne değin maden ve madencilik konusunda çalışmalarda bulunmuştur. Çalışma hayatına topograf olarak başlayan YEŞİLYURT, o zamanki adıyla Maden Dairesi Başkanlığında Harita Şube Müdürlüğü, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Hukuk Müşavirliğinde görev yapmıştır. Böylece 40 yılı aşkın süredir maden ve madencilikte çalışmalar yürütmüş ve çalışmaya devam etmektedir. Bu alandaki birikimini hukuk bilgisi ile taçlandırmış ve sektörde kendine yer edinmiştir. Yılları barındıran bu birikimini yazmış olduğu makalelerle yeni nesille paylaşmaktadır.

 

Madenlerin bulundukları yerden başka bir yerde üretilmesinin olanaksızlığı, günlük hayatımızın her alanında yer aldığı gerçeği ile tabii servet olan madenlerin üretilmesinin gerekliliği ile madencilikle ilgili uyuşmazlıkların çözümünde Maden Hukuku ve Danışmanlık bürosu olarak hizmet vermekteyiz.

Maurice Duverger’in, “Hukukun kuvvetinin azaldığı yerde, kuvvetlinin hukuku geçerli olmaya başlar.”  özdeyişi ile hukukun kuvvetine inanmak ve gereğini yerine getirmek en büyük ereğimizdir.

Cemal YEŞİLYURT

Avukat Cemal YEŞİLYURT

1954 yılında Ankara, Ayaş’ta doğan Cemal YEŞİLYURT, orta öğrenimini Ankara Kurtuluş Lisesinde tamamladıktan sonra yükseköğrenimine Gazi Eğitim Enstitüsü Türkçe bölümünde devam etmiş, o zamanki adıyla MTA Enstitüsü Genel Müdürlüğünde, 29.11.1974 tarihinde memuriyet hayatına topograf olarak başlamıştır. 1981 yılı başında Maden İşleri Genel Müdürlüğüne geçmiş, yürürlükten kaldırılan 6309 sayılı Yasa döneminde ve bu Yasadan 3213 sayılı Maden Yasasına intibak çalışmalarda bulunmuş, Harita Şube Müdürü olarak görev yapmıştır. Maden Yasası uyarınca ruhsat sahalarında denetimlerde heyet üyesi olarak yer almış, uyuşmazlıklarda Mahkemelerde idare tarafından bilirkişi olarak görevlendirilmiştir. 1995 yılında tekrar üniversite sınavlarına girerek, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirmiş, 2000-2003 yıllarında da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Hukuk Müşavirliğinde görev yapmıştır. 2003 yılında emekli olmuş, o tarihten itibaren Ankara Barosuna bağlı olarak Maden Hukuku alanında serbest avukatlık yapmaktadır. 2009 yılından itibaren Madencilik Türkiye dergisinde maden hukuku konusunda makaleleri yayımlanmaktadır.

Avukat Burcu YEŞİLYURT

Ankara’da doğan Burcu YEŞİLYURT, orta öğrenimini Yenimahalle Batıkent Lisesinde tamamladıktan sonra yükseköğrenimine Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tarih Bölümünde devam etmiştir.

Başkent Üniversitesi Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programında eğitimini tamamlamış, bir süre tarih öğretmenliği yapmıştır.

Daha sonra Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesinde, hukuk öğrenimine devam etmiştir.

Ankara Barosuna bağlı olarak Maden Hukuku alanında serbest avukatlık yapmaktadır.

avukat